1.000,00 TL ve üzeri alışverilerde ücretsiz kargo.
Saat 12.00'a kadar verilen siparişler aynı gün kargoda!
Livera Yayınevi

Edebiyat daimi bir arayış hali olarak nitelendirilebilir. Bu arayış süreci esnasında karşımıza çıkan bazen bir çocukluk anısı, bazen bir ütopya, bazen içimizdeki en kötü duyguların, hıncın, nefretin, kıskançlığın dışavurumu olabilir. Edebiyatın gücü bizi yalnızca tüm bu gerçekliklerle yüzleştirebilmesinde değil, bunu yaparken bir yandan da okuduğumuz her satırda bizi fark ettirmeden değiştirip dönüştürme kudretini haiz olmasında saklıdır.

Livera Yayınevi
Livera Kitabevi

Dünyanın dört bir yanından özenle seçtiği ve seçeceği birbirinden farklı kurgu ve kurgu dışı metinleri okurlarla buluşturmak üzere Nisan 2021’de yola çıkan Livera, zihinlerimizdeki sınırları edebiyatın birleştirici - ve dönüştürücü - gücüyle alaşağı ederken, ulaşmayı arzuladığımız dünyayı satır satır hep birlikte inşa etme çabamıza katkı sağlamayı hedefliyor: Yazarlarla kitapların arasındaki görkemli diyaloğa tanıklık edebileceğiniz bir mekan olma hedefiyle yola çıktı Livera. Kitapları, arzuladığımız değişimi ‘şimdi ve burada’ hayata geçirmemize olanak sağlayacak toplumsal belleğin yapı taşlarından biri olarak gören Livera’nın geniş arşivi sayesinde yeni yazarlar ve kitaplar keşfetmekle kalmayacak, her türlü yazılı metne hak ettiği değeri veren çalışanlarımız aracılığıyla edebi zevkinize uygun öneriler de alabileceksiniz.

Tasarım heykellerden her zevke hitap edebilecek çeşitlilikteki baskılara varıncaya kadar sanatın hemen her dalına hak ettiği değerin verildiği bir ortamda şarabınızı yudumlarken, yazar söyleşilerinden müzik dinletilerine kadar değişiklik gösterecek canlı organizasyonların da keyfine varabileceksiniz. Bu yeni kültür alanında geleceği birlikte inşa edebileceğiz.

Livera Wine & Bistro